• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %0,18
 • ALTIN
  %0,27
 • BIST
  %2,57
TİNK KOLEJLERİ’NDEN YEREL BASINA VE MUHTARLARA İFTAR DAVETİ

TİNK KOLEJLERİ’NDEN YEREL BASINA VE MUHTARLARA İFTAR DAVETİ

Tink, Teknoloji ve İnsan Kolejleri, eğitimde ki inovatif yaklaşımı, mezunlarının başarıları ve uluslarası ödülleri ile sadece Türkiye’de değil dünyada da ilgiyle takip ediliyor. Tink Kolejleri Çekmeköy Kampüsünde eğitimin geleceği konuşuldu.

Eylül 2017’de eğitim öğretime başlayan Tink Kolejleri, Çekmeköy’de doğa içindeki kampüsünde kanıtlanmış başarıları ile öğrencilerini dijital çağa en iyi şekilde hazırlayan özel K-12 eğitim öğretim kurumudur.

İftar davetinde söz alan Kurucu Zeynep Dereli “Proje tabanlı eğitim anlayışımızın temelinde hayal edebilen, hayal ettiğini gerçekleştiren çocuklar yetiştirme vizyonu yer almaktadır.  Anaokulu ve ilkokulda öğrencilerinin kelime hazinelerini geliştirmeyi önceliklendirmektedir. Çünkü kelimeleri olmayanların hayal kuramadığını biliyoruz.” dedi.

 “HAYAL EDEREK, çünkü;
«Bilgi sadece A noktasından B noktasına götürür, hayaller ise her yere…
Hayal etmek, bilgiden daha önemlidir.» Einstein

Tink Koleji Türkiye’nin ilk ve en iyi insan odaklı teknoloji okulu olmasının yanı sıra 2020 senesinde dünyanın en inovatif 100 okulu arasına girmiştir. Avrupa Birliği’nin Mükemmeliyet Merkezlerinden biri olarak da ülkemizi gururla temsil etmektedir diye konuşan Zeynep Dereli; Tink Diploma Programı  ile MEB müfredatının yanı sıra teknolojiyi; sadece tüketen değil üreten gençleri, dijital yetkinlikler, sosyal beceriler ve girişimcilik ruhu kazandırarak yetiştirmektedir.” ifadelerinde bulundu.

Leonardo De Vinci’nin sözünü hatırlattı

Zeynep Dereli ; Tink’te öğrencilerimizin teknolojik yetkinlikleri gibi insani yetkinliklerinin de geliştirilmesini önceliklendiriyoruz.
Leonardo De Vinci’nin dediği gibi «Sanatı bilimsel açıdan inceleyin. Bilimi sanatsal açıdan inceleyin. Duyularınızı geliştirin, özellikle de nasıl göreceğinizi öğrenin. Her şeyin diğer her şeyle bağlantılı olduğunun farkına varın.»
Haftada 45 ders saati ile öğrencilerimize akademik konular dışında sosyal ve kişisel gelişimleri için gerekli dersler de veriyoruz. Okulumuz sabah 9.00’da başlamakta ve 15.50’de bitmektedir.” dedi.

İftar davetinde tüm katılımcılar tek tek söz alarak eğitim ve Çekmeköy hakkında yapılan çalışmaları ve gelecek temennilerini dile getirdi. Çekmeköy’ün Ablası Serpil Erdoğan Hanımefendi de Tink Kolejlerinde Kurumsal İletişim Müdürü olarak göreve başlamış olması nedeniyle tebrik edildi. Elbirliği ile geleceğimiz çocuklarımız için çalışmaya, hayal etmeye devam etme kararı alındı.

Tink  hakkında: Tink, Teknoloji ve İnsan Kolejleri, hazırlık sınıfı bulunan Türkiye’nin ilk ve tek özel teknoloji kolejidir. Tink, her öğrencisini çok iyi seviyede “teknoloji okur-yazarı” olarak donatmak, öğrencilerinin bu amaçla hedefledikleri en iyi üniversiteye girebilmelerini sağlamak misyonu ile kurulmuştur. Bu anlamda, tüm Tink öğrencileri, teknolojiyi çok iyi anlayan, kullanan ve anlatabilen yetkinlikler çerçevesinde yetiştirilerek gerekli yetkinliğe sahip olurlar. Kişiye özel, yapay zeka kullanarak ters yüz eğitim veren Tink, tüm öğrencilerini kendi yetkinliklerine uyumlu bir şekilde üniversiteye hazırlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM