• DOLAR
  %0,15
 • EURO
  %0,27
 • ALTIN
  %0,17
 • BIST
  %2,57
Sancaktepe İlçesinde Yenidoğan Anadolu Lisesi öğrencilerini bekliyor

Sancaktepe İlçesinde Yenidoğan Anadolu Lisesi öğrencilerini bekliyor

Yenidoğan Çok Programlı Lisesi 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında Yenidoğan Anadolu Lisesi olarak eğitime devam edecek.

Sancaktepe ilçesi yeni bir Anadolu Lisesi’ne daha kavuşmuş oldu.
Yenidoğan Çok Programlı Lisesinin teknik bölümünde ki öğrenciler meslek lisesinde eğitimine devam edecek. Okulun yenilenen eğitim kadrosu ile Sancaktepe  ilçesine eğitim de renk katacak çalışmalara imza atması bekleniyor. Okul fiziki olarak eski de olsa İlçenin yeni Anadolu Lisesi oldu.
Dinamik bir öğretmen kadrosu ile öğrenciler için motivasyona önem veren, öğrencinin kendini keşfetmesine yardımcı olmaya yönelik eğitim programları ile örnek okul olmaya hazırlanıyor.
Okul yönetimi şu anda; “  Üniversite sınavlarına hazırlık yapılması, Öğrencilerin üniversiteleri ve meslekleri tanımasına  yönelik rehberlik sunulması, sosyal etkinliklere önem verilmesi, öğrencilerin isteklerine önem verilmesi, Öğretmen- Öğrenci ve Veli işbirliğine dayalı çalışmaların yürütülmesi, projelere önem ve öncelik verilmesi, Okula ulaşmanın çok kolay olması, okulun merkezi bir konumda olması, Mezunlarla güçlü bir bağın oluşmasını sağlamak, öğrencilerin mezun olduktan sonra da okul ile bağını koparmaması , öğrencilerin kendini aile ortamında  hissettiği bir okul olması.” İçin çalışmalar gerçekleştiriyor.


Yenidoğan Anadolu lisesi Müdürü Hatice Erman, okulun sözel, eşit ağırlıklı, sayısal ve yabancı dil alanında seçme yapacak olan öğrenciler için şu bilgileri verdi.

Sözel Alanı ; Bu bölümü seçen öğrenciler haftada 10 saat Türk Dili ve edebiyatı öğrenimi görecek. Felsefe , birinci ve ikinci yabancı dil gibi zorunlu derslerin yanında Temel Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Türk Kültür ve Medeniyet Tarihi, Coğrafya ve Girişimcilik derslerini de görecek.

Eşit Ağırlık Alanı
 ; Bu bölümü seçen öğrenciler haftada 8 saat Türk Dili ve Edebiyatı ve 8 saat matematik öğrenimi alacak.  Felsefe, Birinci ve İkinci Yabancı Dil gibi zorunlu derslerin yanında Tarih, Türk Kültür ve Medeniyet Tarihi, Coğrafya ve Girişimcilik Derslerini de görecek.
Sayısal Alan; Bu bölümü seçene öğrenciler haftada 12 saat Fen ( Fizik- Kimya- Biyoloji ) ve 6 saat Matematik öğretimi alacak.  Ayrıca Türk Dili ve Edebiyatı, Felsefe, Birinci ve İkinci Yabancı Dil  gibi zorunlu derslerde görecek.

Yabancı Dil Alanı;
 Bu bölümü seçen öğrenciler haftada 16 saat İngilizce öğrenimi görecek.  Ayrıca Türk Dili ve Edebiyatı ve Felsefe gibi zorunlu derslerin yanında Almanca, temel Matematik, Diksiyon ve Girişimcilik dersleri de görecek.
HABER Tevfik Erk / İstanbul

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM