reklam
 • DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %0,48
 • ALTIN
  %0,40
 • BIST
  %-8,62
Sancaktepe Final Akademi Anadolu Lisesi Hırvatistan’da

Sancaktepe Final Akademi Anadolu Lisesi Hırvatistan’da

Hırvatistan’da Atatürk’ü andılar
Sancaktepe Final Akademi Anadolu Lisesi, Kasım Ayı içinde Erasmus SAVE projesi kapsamında bulundukları Hırvatistan’da ATATÜRK’ü anma programını gerçekleştirdiler.

Sancaktepe ilçesinin tüm okulları arasında aktif çalışmaları ile dikkat çeken Final  Akademi Anadolu Lisesi Erasmus SAVE projesi kapsamında Hırvatistan’da çalışmalara katıldı.

Erasmus SAVE projesinin proje ortağı olan Sancaktepe Final Akademi Anadolu Lisesi, Romanya, Bulgaristan, Portekiz, Hırvatistan, İtalya ülkeleri arasında Ülkemizi temsil eden okul oldu.

2020-1-RO01-KA229-080276_6 Numaralı “Struggle Against Values Extinction- SAVE”isimli projenin Hırvatistan hareketliligi,  Proje ortakları Türkiye,Portekiz,Bulgaristan,Romanya,Hırvatistan,İtalya  ülkelerinin  katılımıyla  Kasım ayında  gerçekleşti.

Katılımcı ülkelerin öğrencileri kendi okullarının ve ülkelerinin tanıtımını yaptıkları etkinliklerde Sancaktepe Final Akademi Anadolu Lisesi Proje koordinatörü Aysel Canavar Hırvatistan’da gerçekleştirilen çalışmalar hakkında ” Projemizin Hırvatistan hareketliligi, proje ortakları   Türkiye,Portekiz,Bulgaristan,Romanya,Hırvatistan,İtalya ülkelerinin katılımıyla Kasım Ayında ayında gerçekleşti.
Hareketlilikteki etkinlikler ; 10 Kasım Atatürk’ü anma günü yapıldı, bu sayede Atatürk’ü diğer ortaklara anlatma şansımız oldu, Yöresel halk oyunları festivali, geleneksel sepet yapımı çalışması, fotoğraflarla Hırvatistan kültürel mirası, Etnografik müze gezisi,  Avrupa mutfak kültürü çalışması, Hırvatistan’ın doğa mirasını tanıma, doğa gezileri ” gerçekleştirdiklerini ifade etti.

ERASMUS SAVE PROJESİNİN AMACI
Erasmus SAVE projesinin, öğrencilerin daha geniş bir kültürel çerçevenin parçası olma bilincini teşvik ederken, yerel kimliklerini, geleneklerini, kültürlerini ve miraslarının tüm yönlerini bilmelerine ve bunlara değer vermelerine yardımcı olmayı amaçladığı belirtilmelidir. Amaç sadece öğrencileri ve öğretmenleri Avrupalı komşularımızın yaşam tarzları, yabancı diller ve yeni teknolojilerin kullanımı hakkındaki bilgilerini genişletmeye motive etmek değil, aynı zamanda gerçek hoşgörü ve dostluğu teşvik etmektir. Projenin genel amacı, Avrupa okulları arasında kültürlerarası diyaloğu teşvik eden stratejiler yoluyla kültürel mirasın takdir edilmesini teşvik ederek bireysel ve kolektif bir kimlik geliştirmektir.

ERASMUS SAVE PROJESİNİN HEDEFİ
Projenin temel hedefi, kültürel mirası belirleme ve koruma kapasitesini geliştirmek, kültürel çeşitliliğin kabulünü artırmak, demokrasiyi, barışı ve hoşgörüyü teşvik etmek, eski el sanatları ve geleneklerin yeniden canlandırılması yoluyla kültürel mirasın korunmasını artırmak, coğrafi durumu iyileştirmek, Avrupa şehirleri hakkında tarihi ve mimari bilgi, ortak ülkeler arasındaki dilsel ve kültürel benzerliklerin anlaşılmasını artırmak, disiplinler arası faaliyetler yoluyla kültürel mirasın eğitime entegrasyon derecesini artırmak ve yeni seçmeli dersler uygulamak, dil, BİT ve müfredatlar arası becerileri geliştirmek, öğrencileri teşvik etmek eleştirel düşünmeyi geliştirmek, bağımsızlıklarını güçlendirmek ve benlik saygısını, özgüvenini artırmak,işbirliği duygusunu geliştirmek ve okulun eğitim ve kültür alanında Avrupa politikaları doğrultusunda uluslararası bilinirliğini artırmak.

Erasmus SAVE projesinin çok yararlı bir çalışma olduğunu söyleyen Sancaktepe Final Akademi Anadolu Lisesi Proje Koordinatörü Aysel Canavar projede emeği geçenlere ve projenin gerçekleşmesinde katkı sunan kurum sahipleri Musa Sağdıç ve Hakan Şit’e çok teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı. 

Sancaktepe Final Akademi Anadolu Lisesi’nin Hırvatistan’da 10 Kasım Atatürk’ü Anma video linki aşağıdadır.

10 Kasım Atatürk’ü Anma linki https://youtu.be/wMRZyWj-AvY

Tevfik Erk / İstanbul

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM