• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %-0,04
 • ALTIN
  %0,11
 • BIST
  %2,57
GELECEĞİN ÖĞRETMEN ADAYLARI MEZUNİYET COŞKUSUNU YAŞADI

GELECEĞİN ÖĞRETMEN ADAYLARI MEZUNİYET COŞKUSUNU YAŞADI

Öğrenci sayısı bakımından Trakya Üniversitesi’nin en kalabalık fakültelerinden biri olan Eğitim Fakültesi’nde mezuniyet coşkusu yaşandı. Geleceğin öğretmen adayları, Balkan Kongre Merkezi’nde iki oturum halinde düzenlenen törende mezun olmanın gururunu ve sevincini bir arada yaşadı.

Trakya Üniversitesi’nde 2022-23 Eğitim-Öğretim Yılı mezuniyet törenlerinde sona yaklaşıldı. Her birim, belirlenen günde mezuniyet törenini gerçekleştirirken, kurumun en çok öğrencisi bulunan fakültelerinden biri olan Eğitim Fakültesi de yeni mezunlarını, coşkulu bir törenle verdi. Törende genç öğretmen adayları, mezuniyet coşkusunu kep atarak kutlarken öğrencilerin bu coşkusuna aileleri de ortak oldu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören, Dr. Öğr. Üyesi Gül Sakarya yönetiminde Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Koro ve Orkestrası’nın mini konseri ile devam etti.

Törende mezun öğrenciler adına bir konuşma gerçekleştiren fakülte birincisi Ece İrem İnam, dört yıllık lisans eğitimlerinin sonuna geldiklerini belirterek, “Aslında bu tören bir başlangıcın işareti. Öğrenci kimliğimizi geride bırakıp öğretmen olarak yeni bir yolculuğa çıkıyoruz. Topluma ve insanlığa katkı sağlamak amacıyla çıktığımız bu yolda, lisans hayatımızda edindiğimiz bilgi ve becerileri, mesleğimizin etik değerleri ve Atatürk’ün ilke ve inkılapları ışığında kullanarak ülkemizi daha ileriye taşıyacağız.” dedi.

Dekan Prof. Dr. Sevinç Sakarya Maden: Fakültemizin Kalitesi Tescillendi

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevinç Sakarya Maden de, yaşanılan tüm zorluklara rağmen 600 çiçeği burnunda öğretmen adayının bugün mezun olduğunu söyleyerek, “Amacımız öğretmenlik mesleği için belirlenen ulusal ve uluslararası standartlarda eğitim vermek ve öğrencilerimizin mesleki yeterliklerini en üst düzeyde kazandırmaktır. Nitekim bu yıl fakültemizde verilen derslerin, yapılan araştırmaların kalitesi bir kez daha tescillendi. Daha önce 5 olan akredite program sayımızı, bu yıl 8’e çıkardık. Mutluyuz ve gururluyuz.” diyerek bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Öğrencilerin bugün geldiği noktaya gelmesinde göstermiş oldukları emekten ötürü ailelere ve akademisyenlere teşekkür eden Dekan Maden, öğrencilere hitaben şu cümlelerle konuşmasını sonlandırdı: “Sizden, her ne olursa olsun doğru ve adil insan olmanızı, önce kendinize sonra çevrenize bildiklerinizi yansıtmanızı, faydalı olmanızı, hayal kurmanızı, düşünmenizi, çalışmadan emek vermeden hiçbir şeye sahip olmamanızı, birlikteliğin değerini bilmenizi, ülkemizi ve insanlığı geliştirmek için çaba göstermenizi bekliyorum.”

Rektör Yardımcısı Prof. Ahmet Hamdi Zafer: Eminim İnsanlığa Büyük Hizmetlerde Bulunacaksınız

Törene katılan Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Ahmet Hamdi Zafer ise öğrencileri tebrik ederek başladığı konuşmasında, “Dört yıl önce büyük bir heyecanla başladığınız okulunuzdan göstermiş olduğunuz emekleriniz sonucunda bugün mezun oluyor ve aynı heyecanla hayata atılıyorsunuz. Bundan sonraki en önemli göreviniz, kendinizi ve mesleğinizi en iyi şekilde yüceltmek ve geleceğe taşımaktır. Böylesine güzide bir okul ve hocalarınızdan aldığınız eğitimle eminim ki milletimize ve insanlığa büyük hizmetlerde bulunacaksınız.” İfadelerine yer verdi.

Öğrencilerin başarısındaki katkılarından ötürü akademisyenleri ve aileleri de tebrik eden Prof. Zafer “Trakya Üniversitesi ailesinin en kıymetli parçaları olarak her daim sizlerin yanında olmaya, sizleri desteklemeye devam edeceğiz. Burada da bir eviniz, aileniz olduğunu unutmayın.” cümleleri ile konuşmasını sonlandırdı.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu: Öğrencilerimizi Edirne’den ve Trakya Üniversitesinden mezun olacakları için ayrıcalıklı addediyorum

Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Balkan Orkestrası’nın bir konser verdiği törenin ikinci bölümünde bir konuşma yapan Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu Edirne’nin tarihî öneminden bahsederek “Bugün mezun olacak öğrencilerimizi Edirne’den ve Trakya Üniversitesinden mezun olacakları için ayrıcalıklı addediyorum. Bir medeniyetin inşa edildiği, bu büyük çınarın tohumlarının atıldığı bu topraklardan yeni filizler olarak mezun oluyorsunuz. Binlerce kahraman şehidin yattığı, binlerce âlimin yetiştiği bu topraklarda yaşarken, Selimiye’nin gölgesinde soluklanırken hiç farkında olmadan Edirne öğretmeninin öğrencisi oldunuz. Bu mübarek toprak sizleri mayaladı. Emin olun güzel geleceğimiz ve Türkiye Yüzyılı için bugün sizler mezun oluyorsunuz. Sizleri başarınızdan ötürü kutluyorum.” dedi.

Edirne’nin tarihî medreselerine dayanan kökleri ile Trakya Üniversitesinin gelişiminden bahseden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Devraldığımız bayrağı ileri taşımak için çıktığımız yolda emin adımlarla ilerliyoruz. Yakınlarımız, bu hastanede şifa buluyor, evlatlarımız bu hastanede doğuyor. Çocuklarımız bu sıralardan mezun oluyor. Bizim için başka bir yer yok.” dedi.

Eğitim Fakültesinin, Trakya Üniversitesinin yüz akı olduğunu belirten Rektör Tabakoğlu “Fakültemiz son 5 yıldır büyük bir değişim içerisinde. Sevinç Hocam ve fakültemiz hocalarının gayretleri ile 8 programımız, tüm dünyada geçerli olmak üzere uluslararası akredite oldu. Kendilerini başarılarından ötürü tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

Öğrencileri ilmek ilmek işleyerek bugünlere getiren hocalara da teşekkür eden Rektör Tabakoğlu konuşmasını şu cümlelerle sonlandırdı:

“Sevgili öğrenciler, bugüne kadar sizler Trakya Üniversitesi öğrencisiydiniz. Bugünden itibaren Trakya Üniversitesi mezunusunuz. Bundan sonraki hayatınızda da yanınızdayız, beraberiz. Başarılarınızla gururlanacağız. Gittiğiniz yerlerde bilgiye ve sevgiye aç yüreklere dokunun, o yürekleri alevlendirin ve büyük Türk milletinin geleceği yapın. Bu görev artık sizin. Yolunuz açık olsun!”

Tören, mezun olan öğrencilere mezuniyet belgelerinin verilmesinin ardından meslek andının okunması ve kep atma seremonisi ile sona erdi.

Törenin ardından Balkan Kongre Merkezi Fuaye’sinde Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Öğretmenliği Programı Mezuniyet Sergisi açıldı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM