• DOLAR
  %0,15
 • EURO
  %0,27
 • ALTIN
  %0,17
 • BIST
  %2,57
Tevfik Dinçer, Bakliyat ürünlerini güvenle tüketebilirsiniz

Tevfik Dinçer, Bakliyat ürünlerini güvenle tüketebilirsiniz

Bakliyat denince akla gelen markalar arasında yer alan Dinçer Gıda 1980 yılından bu yana gıda bakliyat piyasasının içinde faaliyet gösteriyor. Dinçer Gıda’nın kurucusu ve yöneticisi Tevfik Dinçer ile bakliyat piyasası hakkında görüştük.

Son zamanlarda dünyanın yaşadığı pandemi nedeniyle ortaya çıkan Covid-19 ile tüm insanlığın mücadelesi devam ediyor. Bu mücadelenin içinde uzmanların uyarılarda bulunduğu beslenmenize dikkat edin konusu da yer almakta ve tüketiciler güveli ve sağlıklı gıdaya ulaşmanın yollarını aramaktalar.

Dinçer Gıda’nın hedefi ve kalite anlayışını özetleyen Tevfik Dinçer “ Hedef ve anlayış olarak, kaliteli mal üretmek, tarımsal ürünlerde en yüksek kalitedeki malın sürekliliğini sağalmak, tüketicinin damak zevkini okşayacak bir çalışmayı amaç edindik. ” dedi.

Bakliyat ürünlerinin Türk Tüketicisinin sofrasında önemli bir yer tuttuğunu söyleyen Tevfik Dinçer “ Pandemi Sürecinde protein değerleri açısından ette eşdeğer olan bakliyat ürünleri sağlıklı ürünlerdir. Aynı zaman da bakliyat ürünleri sağlıklı beslenme konusunda vitamin deposudur.” Şeklinde konuştu.

Bakliyat piyasasında, iş disiplini, prensipleri ve çalışma yöntemleri ile saygın bir yere sahip olan Dinçer Gıda, yerli üretime ve üreticiye destek veriyor. Yerli üretiminin önemine değinen Tevfik Dinçer “ Çiftçimiz kazanmalı, kaliteli üretim yapmalı ki bizlerde tüketicilerimize kaliteli ürünler sunalım ” ifadelerinde bulundu.

Tevfik Dinçer, “ Paketlenmiş ürünler her zaman tüketiciler tarafından tercih edilmeli nedeni çok basit kalite kontrolden geçiyor. Açıkta satılan çuval içindeki ürünler de aynı standartları yakalamak çok zor. Bizim ürünlerimiz içinde pirinç, bulgur, mercimek, fasulye ve nohut yer almaktadır. Zor bir iş yapıyoruz. Her zaman aynı mahsulü almak kolay olmuyor. Yaşanan doğa olayları da çiftçiyi etkilediğinde normal olarak bizleri de etkilemiş oluyor. Çiftçinin yaşadığı ekonomik zorluklarda ürünlere yansımış oluyor.” Şeklinde konuştu.


Tevfik Dinçer, Paketlenmiş bakliyat almanın avantajları hakkında şunları sıraladı;
Paketlenmiş ürün alındığında, ürünün gıda üretim izin belgeli olduğuna dikkat edilmelidir. İzin belgeli ürünler, güvenilirdir. Çünkü bu ürünler, il tarım müdürlükleri tarafından denetlenmektedir.
Paketlenmiş ürünün, etiketleme bilgisi, besin değerleri ,üretim ve son kullanım tarihleri paketli ürünlerde belirtilerek üretilmektedir.
Paketlenmiş ürün Türk gıda kodeksine uygun üretilmiştir. Buna uygun üretilmeyen ürünlerin il tarım müdürlüklerine veya paket bakliyat sanayicileri derneğine şikayet etme olanağı vardır. Bu güvence bir avantajdır.
Paketlenmiş ürünlerde, memnuniyetsizlik halinde, alınan ürünün üzerinde, üreticinin telefonu ve iletişim bilgileri mevcuttur. Dolayısıyla iletişimle herhangi bir sorunla karşılaşıldığında sorunun çözülebilir avantajı vardır.
Paketlenmiş ürünlerde ,üreticilerimiz marka olma bilincinde olup, paketlenen  ürünlerde en kaliteli ve pişimi uygun mallar tüketicilere sunulmaktadır. Çünkü kalitesiz mal üretmenin tüketici tarafından bir daha kabul görmeme olduğu bilinmektedir. Bu bilinçle yapılan  üretim, tüketiciler için bir avantajdır.
Paketlenmiş ürünlerde, fiziksel ve kimyasal analizler yapıldıktan sonra üretim yapılmaktadır. Bu ürünlerde pişim ve saklanabilme koşullarında sorun yaşamama avantajı sağlamaktadır.
Paketlenmiş ürünler gıda güvenliği dikkate alınarak üretilmektedir. Bu da önemli bir avantajdır.
Paketlenmiş ürünleri satın almak, tüketici haklarını koruma açısından  önemli bir avantajdır.Dinçer markasını güvenle tüketebilirsiniz diye konuşan Tevfik Dinçer ; “ Paketlenmiş bakliyat ürün tercihi, hem üretici hem paketli bakliyat ürünlerini tüketicilerimize sunan bakkal, market ve hipermarketlerimiz için hem de; tüketicilerimiz için her bakımdan çok önemli kolaylık ve avantajlar sağlamaktadır.” dedi.
Tevfik Erk / İstanbul

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM