• DOLAR
  13,6875
  %-0,80
 • EURO
  15,4268
  %-0,98
 • ALTIN
  782,97
  %-0,80
 • BIST
  1.948
  %1,09
Sütümüzün Geleceği Birleşmiş Milletler Haftası”nda anlatıldı

Sütümüzün Geleceği Birleşmiş Milletler Haftası”nda anlatıldı

Pınar Enstitüsü tarafından 2014 yılından bu yana yürütülen “Sütümüzün Geleceği Bilinçli Ellerde” projesi, “Örnek kapsayıcı iş modelleri” arasında yer alarak Türkiye süt sektörünü uluslararası platformlarda temsil etmeye devam ediyor. Proje, Birleşmiş Milletler (BM) Business Call to Action (BCtA) Platformu tarafından düzenlenen ve “Birleşmiş Milletler Genel Kurul Haftası” etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen yıllık foruma katıldı. Impact Champions programına dahil olan firmaların konuşmacı olduğu “The Impact Management Journey” oturumunda anlatıldı. Proje aynı zamanda İzmir’de gerçekleştirilen Tarım Ormanın Geleceği Zirvesi’nde “Tarımı Geleceğe Taşıyanlar” ödülü ile taçlandırıldı.

Dünyanın birçok farklı ülkesinden konuşmacı ve katılımcıların yer aldığı, her yıl New York’ta gerçekleştirilen BM Yıllık Forum etkinliğine Türkiye’den tek temsilci olarak “Sütümüzün Geleceği Bilinçli Ellerde” projesi ile Pınar Enstitüsü katıldı. Birleşmiş Milletler (BM) Business Call to Action (BCtA) Platformu tarafından düzenlenen ve “Birleşmiş Milletler Genel Kurul Haftası” etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen yıllık forumda, “Sütümüzün Geleceği Bilinçli Ellerde” projesi hazırlanan video ile Impact Champions programına dahil olan firmaların konuşmacı olduğu “The Impact Management Journey” oturumunda tanıtıldı. Pınar’ın kuruluş hikayesinden yola çıkılarak, Türkiye’de süt sektöründe tarım ve sanayiyi bir araya getirme vizyonu ve kuruluşundan bu yana en önemli paydaşları olan süt çiftçilerine yönelik gerçekleştirilen eğitim destekleri anlatıldı.

Pınar Enstitüsü Direktörü Ümit Savcıgil; “1973’te başlattığımız kırsal kalkınma modeli ile başta Ege Bölgesi’nde olmak üzere 20.000’den fazla süt üreticimiz, 3.000 çalışanımız ve bayilerimizle her yaş grubundan insanımıza sağlıklı ve kaliteli ürünler sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Pınar Süt olarak kurulduğumuz günden bu yana üreticilerimizin bilgi ve yetkinliklerini arttırmaya büyük önem verdik. Ürünlerimizi sürekli olarak daha yüksek kalite standartlarında üretmek amacıyla süt üreticilerimizi eğitimler yoluyla desteklemeye devam edeceğiz. Gerçekleştirdiğimiz projenin Birleşmiş Milletler düzeyinde örnek model olarak gösterilmesi ve “Tarım Ormanın Geleceği Zirvesi”nde “Tarımı Geleceğe Taşıyanlar” ödülü ile taçlandırılması bizleri çok gururlandırdı” diye konuştu.

“Sütümüzün Geleceği Bilinçli Ellerde” projesi “Tarımı Geleceğe Taşıyanlar” ödülünün sahibi
Pınar Enstitüsü tarafından 2014 yılından bu yana yürütülen “Sütümüzün Geleceği Bilinçli Ellerde” projesi Türkiye tarımının yol haritasına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Tarım Ormanın Geleceği Zirvesi’nde düzenlenen törende “Tarımı Geleceğe Taşıyanlar” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM