reklam
 • DOLAR
  %0,15
 • EURO
  %0,08
 • ALTIN
  %0,15
 • BIST
  %1,37
Sancaktepe’de İbni Sina Ortaokulu’nun öğrencileri Engelliler Günü’ne dikkat çekti

Sancaktepe’de İbni Sina Ortaokulu’nun öğrencileri Engelliler Günü’ne dikkat çekti

Öğrenciler, Dünya Engelliler gününe engelli sandalye figürlü gösteri ile dikkat çektiler
Ülkemizde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir çok etkinlikler düzenlenmekte. Sancaktepe’de farkındalık oluşturmak için İbni Sina Ortaokulu dikkat çekici bir etkinlik gerçekleştirdi.
Sancaktepe ilçesinin başarılı okullarından biri olan İbni Sina Ortaokulu, Dünya Engelliler Günü nedeniyle hazırladığı etkinlik ile ilçe de ses getirdi. Engelli Sandalyesi figürlü gösteri ile oluşturulan görselle okulun bahçesinde tekerlekli sandalye oluşturuldu. Öğrenciler, Engelli Sandalye figürlü gösteri ile 3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü’ne dikkat çektiler.
“Uluslararası Engelliler Günü” olarak ilan edilen 3 Aralıkta, tüm dünyada engelli insanların sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek amacı ile gerçekleştirilen etkinlik Müdür Yardımcısı Yasemin Çetin ve Beden Eğitimi öğretmeni Veysel Koç’un yönetiminde gerçekleşti.
Öğrencilerin el ele vererek oluşturdukları engelli sandalyesi görselini çok kısa bir sürede okulun bahçesinde gerçekleştirdiler. Öğrencilerin el ele vererek meydana getirdiği engelli sandalyesi figürü veliler tarafından da takdirle karşılandı.
Okul Müdürü Salih Kürşat Yakın, “ Emeği geçen öğrencilerimi ve öğretmen arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Engelliler Günü nedeniyle farklı bir çalışmaya okul olarak imza attık.” İfadelerini kullandı.
İbni Sina Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Veysel Koç’un öğrencileriyle birlikte el ele vererek ördükleri tekerlekli sandalye ile öğrenciler, tek engelin sevgisizlik olduğu vurguladı.

Haber ve Fotoğraf : Tevfik Erk / İstanbul

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM