• DOLAR
  13,6875
  %-0,80
 • EURO
  15,4268
  %-0,98
 • ALTIN
  782,97
  %-0,80
 • BIST
  1.948
  %1,09
Sancaktepe Kaymakamı Ahmet Karakaya, meslek öğrenmek çok önemli

Sancaktepe Kaymakamı Ahmet Karakaya, meslek öğrenmek çok önemli

Sancaktepe Kaymakamı Ahmet Karakaya,  Sancaktepe Eyüp Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni incelemelerde bulunmak üzere ziyaret etti. Kaymakam Karakaya’ya ziyaretinde Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş eşlik etti.
Okul Müdürü Aykut Yılmaz ve okul idarecileri tarafından karşılanan Kaymakam Ahmet Karakaya’ya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş eşlik etti. Okulun temizlik malzemeleri üreten Kimya bölümünü, yiyecek içecek bölümünü ve elektronik bölümlerinde incelemelerde bulunan Kaymakam Ahmet Karakaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş ve Okul Müdürü Aykut Yılmaz’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Gençlere değer verdiği her halinden belli olan Kaymakam Ahmet Karakaya inceleme yaptığı kimya bölümünde öğrencileri görünce yanlarına gidip sohbet etti. Öğrenci ile birlikte kolonya dolduran, temizlik malzemelerini inceleyen Kaymakam Karakaya, okulun pandemi döneminde yaptığı mücadeleyi okul müdürü Aykut Yılmaz’dan dinledi.  Yılmaz, üretimde bulunan öğrencilerine pandemi de maddi destek sağlayan bir okul olduğunu ve yeme içme bölümünün de hazırladıkları yiyeceklerle üretim yaptıklarını söyledi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş ise okulun pandemi döneminde temizlik ürünleri üretimi yapan İstanbul’un sayılı okullarından biri olduğunu ifade etti.
Okulun Teknoloji müzesini de gezen Kaymakam Ahmet Karakaya, müzenin çok güzel düşünülmüş bir çalışma olduğunu söyledi.

Kaymakam Karakaya ; “ Ülkemizin gelişmesi üretimden ve teknikten geçer. Meslek liselerini çok önemsiyorum. Bir insanın meslek öğrenmesi ve mesleğinde uzmanlaşması çok önemli. Burada yetişen öğrenciler geleceğin birer değerleri, konusunun uzmanları olacaktır. Ne kadar çok teknik ve bilgi ile donatılmış öğrenci yetiştirirsek ülkemize o kadar fayda sağlarız. Teknik ve Meslek Liselerini çok önemli görüyorum. Yaptıkları çalışmalar ortada, öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.
Okul yöneticilerinden yaptıkları ve yapmayı düşündüğü çalışmalar hakkında bilgiler almasının ardından Kaymakam Karakaya’nın Sancaktepe Eyüp Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyareti sona erdi.
Tevfik Erk / İstanbul

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM