reklam
 • DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %0,07
 • ALTIN
  %-0,31
 • BIST
  %-1,65
İstanbul Muhtarlarından İzmir’e Gönül Köprüsü

İstanbul Muhtarlarından İzmir’e Gönül Köprüsü

İzmir’de yaşanan 6.6’lık depremin ardından ülkemizin bir çok ilinden ve ilçelerinden depremzedelerin yaralarını sarmak için yardım malzemeleri yola çıktı.

İSTANBUL’UN 39 İLÇESİNDEN KATILDILAR

İstanbul Muhtarlar Federasyonu da İzmir’de yaşanan depreme kayıtsız kalmadı. İstanbul’un 39 İlçesinden 961 üyesi olan İstanbul Muhtarlar Federasyonu hazırladığı yardım tırları il e yola çıktı.

İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı Muhtar Kadir Delibalta ; “ Ülkemizde Gerçekleşen Bütün Deprem Sel ve çeşitli Afetlerde İstanbul Muhtarlar federasyonu olarak her zaman elimizden geleni yaptık. Şimdide İzmir için seferber olduk. İzmir’e gönül köprüsü kurduk.” Dedi.
İstanbul Muhtarlar Federasyonu üyesi 961 muhtarlık, İzmir depreminin yaralarının sarılması için yardım tırları hazırladı. Battaniye, çocuk bezi, hijyen malzemesi, çocuk maması, çocuk montu ve bottan oluşan malzemeler tırlara yüklenerek İzmir için yola çıktı.

SANCAKTEPE İLÇESİNİN MUHTARLARI DUYARSIZ KALMADI

Sancaktepe İlçesinden, Atatürk Mahalle Muhtarı Cennet Taçyıldız, İnönü Mahalle Muhtarı Nülüfer Kantekin, Emek Mahalle Muhtarı Murat Bilikli, Meclis Mahalle Muhtarı Hasan Ağtepe, Kemal Türkler Mahalle Muhtarı Kazım Özmen, Sarıagzi Mahalle Muhtarı Mustafa Aslantaş’ın da destek verdiği ve muhtarlıklarda topladıkları malzemeleri Tırlara yüklemek üzere teslim ettiler.


Sancaktepe Atatürk Mahalle Muhtarı ve İstanbul Muhtarlar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Cennet Taçyıldız ;
 “ Atatürk mahallesinde ki komşularımıza  çok teşekkür ederim. Memleketimin neresinde bir acı yaşansa biz Atatürk mahallesi olarak onu yüreğimizde yaşarız. Daha öncede Van depreminde, Elazığ Malatya depreminde, Artvin sel felaketinde ve Sancaktepe İdlib kampanyasına destek veren sevgili mahallem bu günde İzmir depreminde dayanışma gösterdi. Sizinle gurur duyuyorum. yine bir numaraydınız, helal olsun size, böyle güzel  duyarlı bir mahallenin Muhtarı  olduğum için şanslıyım. Sizi seviyorum” paylaşımında bulundu.

Tevfik Erk / İstanbul
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM