reklam
 • DOLAR
  %0,11
 • EURO
  %0,21
 • ALTIN
  %0,17
 • BIST
  %-1,44
Dünyanın önde gelen üniversiteleri rekabet edecek

Dünyanın önde gelen üniversiteleri rekabet edecek

İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölümü öğrencileri, spor sektöründe karşılaşılan sosyal, çevresel ve ekonomik sorunlara çözüm alternatiflerinin üretileceği, dünyanın en prestijli spor yönetimi yarışmalarından biri olan SportsPro Hackathon 2021’de Türkiye’yi temsil edecek

Küresel sporun iş, ticaret ve yönetişim yönlerine odaklanan medya şirketi SportsPro tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Sportspro Hackathon’da, İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölümü öğrencileri, dünyanın önde gelen 8 üniversitesinden öğrencilerle yarışacak. Yarışmaya BİLGİ Spor Yöneticiliği Bölümü’nün yanı sıra Columbia Üniversitesi, Sheffield Hallam Üniversitesi, International Center for Sport Studies (FIFA CIES), Liverpool Universitesi, Adelphi Üniversitesi, Syracuse Üniversitesi, Coventry Üniversitesi ve Ohio Üniversitesi öğrencileri katılacak. Online olarak 9-11 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek yarışmada Amerikan Ulusal Futbol Ligi Uluslarası Operasyonlar Sorumlusu Damana Leech ve beIN Medya Grup Ortağı Andrea Ekblad gibi isimler mentor olarak, Em-Lyon İşletme Okulu Avrasya Spor Endüstrisi Merkezi Direktörü Siman Chadwick, Uluslararası Voleybol Federasyonu Dijital Sorumlusu Motasem Bawab gibi isimler ise jüri olarak yer alacak.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölümü öğrencileri İbrahim Kalkan, Sedat Öztürk, Işık Doğa Akdemir, Kerem Er, Sevgi Sıla Yıldız, Yamaç Aytekin, Bekir Uzun ve Melis Uluutku finalde Türkiye’yi temsil edecek.

Dünyanın önde gelen üniversiteleri rekabet edecek
Öğrencilerin çevrelerindeki dünyaya olumlu bir katkı sağlayabilecek yeni çözümler, ürünler veya girişimler yaratmak için bir araya geldiği ve 9-11 Nisan 2021 tarihlerinde düzenlenecek olan bu yarışmada, tüm takımlar sporda sürdürülebilirliği sağlama hedefiyle birbirleriyle rekabet edecek. Sportspro Hackathon, öğrencilerin spor endüstrisindeki gerçek deneyimleri keşfetmelerini sağlarken onlara yenilikçi fikirlerini duyurabilecekleri bir platform sunmayı amaçlıyor. Bu doğrultuda SportsPro, etkinliğin ardından ilk üç takımın çalışmalarını detaylandıran özel bir editoryal makale hazırlayacak.

Yarışmanın nihai hedefi olan “üçlü sonuç”, ekonomik büyümenin sosyal ve çevresel sürdürülebilirliğe olan bağımlılığını vurgulamak için oluşturulmuş bir çerçeve. Bu çerçevenin amacı insanlara, gezegene ve kâra eşit önem verilmesini sağlamak. Takımlar, yarışma kapsamında sporu sosyal, çevresel ve finansal açıdan sürdürülebilir kılmak için tasarlanmış çözümler yaratacak. Yarışmanın galibi çalışmalarını SportsPro’nun Nisan ayındaki önemli zirvesi SportsPro Live’da sunacak ve burada konuşmacı olarak ana gündemde yer alacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM