• DOLAR
  %0,08
 • EURO
  %0,22
 • ALTIN
  %0,41
 • BIST
  %-0,05
ÇEKMEKÖY SEVENLER PLATFORMU ADAYIMIZ HASAN ÖZTÜRK DEDİ

ÇEKMEKÖY SEVENLER PLATFORMU ADAYIMIZ HASAN ÖZTÜRK DEDİ

Çekmeköy Sevenler Platformu tarafından Çekmeköy Doğa Park’ta düzenlenen kahvaltılı buluşmaya birçok vatandaşın yanısıra ünlü sanatçı Mustafa Topaloğlu ve platform üyeleri ile Anadolu Yakası gazetecileri yoğun ilgi gösterdi.  

Çekmeköy Sevenler Platformu, yerel seçimlere az bir süre kala daha güzel bir Çekmeköy için Adayımız Hasan Öztürk dedi.

“Daha Güzel Bir Çekmeköy için Adayımız Hasan Öztürk” diyerek 21 mahallede sahalara inen Çekmeköy Sevenler Platformu, muazzam bir sürece imza atıyor.
İlçe kamuoyunda büyük bir beklenti oluşturan çalışmalar hız kesmiyor. Günlerdir herkesin merakla beklediği o isim Hasan Öztürk sonunda konuştu. Doğa Park’ta platform üyeleri ve yerel basınla buluşan Öztürk, “Hiç aklımda yoktu ama artık bir yola çıkıldı ve bu yolda her türlü kararı birlikte vereceğiz” dedi.

Çekmeköy Sevenler Platformu’nun ‘Daha Güzel Çekmeköy İçin Adayımız Hasan Öztürk’ sloganıyla haftalardır sürdürdüğü saha çalışmaları neticesinde oluşan toplumsal beklenti her geçen gün daha da büyüyor. Hayırsever işadamı ve eski belediye başkan yardımcısı Hasan Öztürk adına hafta içi 21 mahalledeki okul önlerinde onbinlerce öğrenciye simit ve meyve suyu ikramında bulunan platform üyeleri, hafta sonu da cadde ve sokaklarda broşür dağıtıp vatandaşlarla biraraya geliyorlar. 

İlçe kamuoyunun merakla beklediği o isim Hasan Öztürk, hafta sonu Doğa Park’ta buluşan platform üyeleri ve yerel basınla buluşarak önemli açıklamalarda bulundu. Sabah kahvaltısında biraraya gelen Çekmeköy Sevenler Platformu üyeleri ve vatandaşlara çiçek dağıtan Öztürk, muazzam bir sevgi seliyle karşılandı. Platform Başkanı Çiğdem Ekti, bazı STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı coşkulu programa ünlü sanatçı Mustafa Topaloğlu da katılımlarıyla destek verdi. 

Yerel basının yoğun ilgisi altında gerçekleşen programda konuşan Hasan Öztürk, kendisinin belediye başkan adaylığı üzerine saha çalışmaları yapan Çekmeköy Platformu’nun Türk siyaset tarihinde çok önemli bir ilki gerçekleştirdiğini ifade ederek; “Aklımın ucundan dahi geçmiyordu. Ama artık bir yola çıkıldı ve bu yolda her türlü kararı birlikte vereceğiz” dedi. “Vakit henüz çok erken” diyen Öztürk, şunları kaydetti:
“Örgütlü toplumlar gelişmiş toplumlardır. Bir toplum, her hangi bir konuda örgütlenebiliyorsa bu onun gelişmişliğini gösterir. Yaklaşan yerel seçimler öncesinde Çekmeköy Sevenler Platformu adı altında birleşerek, insanların kendilerini yönetecek ve kendilerinin de paydaş olduğu, katkı yaptığı ve şartlarını toplumun belirlediği siyasi vaziyet İstanbul hatta Türkiye’de ilk kez burada sergileniyor. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” İfadelerinde bulundu.

Platform üyeleri ellerinde taşıdıkları dövizlerde “ Çekmeköy yeşil kalsın”, “ Çekmeköy İçin doğru aday”, “ Halkın sesi duyulsun”, “ Daha güzel Çekmeköy”, “ Sesimize ses olmaya geliyor” ifadeleri ile dikkat çektiler. 

Daha sonra platform üyeleri ve halkla beraber Doğa Parktan Madenler meydana kadar yürüyüş yapan Hasan Öztürk’e yürüyüş boyunca ‘başkan Hasan Öztürk’ tezahüratları yapıldı.

Hasan Öztürk’ün konuşmaları sık sık “Başkan Hasan Öztürk” sloganlarıyla kesildi. Öztürk, konuşmasının ardından platform üyeleri ile birlikte Şahinbey Caddesi üzerinden Madenler Meydanı’na kadar yürüdü. Cadde boyu esnafların ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği yürüyüş Madenler Meydanı’nda basın açıklaması ve halka simit ve meyve suyu ikramıyla son buldu. Madenler Meydanı’nda yapılan basın açıklamasında bir kez daha Çekmeköy’e Çekmeköy’lü belediye başkan adayı vurgusu yapıldı ve Hasan Öztürk ismi gündeme getirildi.

Editör : Tevfik Erk / İstanbul

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM