• DOLAR
  %0,38
 • EURO
  %0,46
 • ALTIN
  %2,52
 • BIST
  %-1,05
BAŞKAN POYRAZ, 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’NDE BASIN MENSUPLARINI AĞIRLADI

BAŞKAN POYRAZ, 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’NDE BASIN MENSUPLARINI AĞIRLADI

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesi ile bölgede görev yapan yerel basın mensuplarını Güngören Sosyal Tesisleri’nde ağırladı.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ve Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sırmacı, her yıl olduğu gibi bu yıl da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü bölgede görev yapan basın mensuplarıyla birlikte kutladı. Güngören Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen kahvaltı programında basın mensuplarıyla bir araya gelen Başkan Poyraz “ Zaman zaman çeşitli vesileler le görüşüyoruz ama, 10 Ocakta yaptığımız bu buluşmanın önemi ayrı. Vatandaşlarımız için, doğru haber için sahada olan, bölgemizin nabzını tutan gazetecilerimizle aynı masa etrafında bulunmak bizim için mutluluk verici. Sizlerin fedakarca yaptığı çalışmalarla hizmetlerimizi vatandaşlarımıza sağlıklı şekilde ulaştırabiliyoruz. Gecesini gündüzüne katarak çalışan tüm basın emekçisi kardeşlerimizin, bugün aramızda olmayan görevi başında olan, emekliliğe ayrılmış tüm basın mensuplarının bu önemli gününü kutluyorum,” dedi.

Daha sonra basın mensuplarından gelen soruları alan Başkan Poyraz; Yerel Seçimler, Kentsel dönüşüm, devam eden projeler yeni okullar, İBB ‘nin Çekmeköy’de yarım bıraktığı ve iptal ettiği projelerle ilgili gelen sorulara cevap verdi.
Yerel Seçimler
Sahada görüyoruz ki Murat Kurum adı bir heyecan bir coşku oluşturmuş durumda. 31 Mart’ta adayımız Murat Kurum ile İstanbul’u yeniden kazanacağımıza inancım tam ve eksiksiz. İstanbul Muradına erecek. Bunu ilk günden sokaklarda görmeye başladık. Sayın Murat Kurum’un adı açıklanır açıklanmaz sahada muazzam bir ilgi ve ‘kurtarın bizi’ diyen vatandaşlarımızla karşılaşmaya başladık. 3 dönem kuralına değinen gazeteci arkadaşlarımız oldu. Çekmeköy’de de bizim için sonuçta bu, partimizin kendi içindeki bir kuralı ve illa uygulanacak diye bir mecburiyet yok. Esnetilebileceği konusunda da çeşitli açıklamalar mevcut. Dolayısıyla partim bu manada şahsıma ‘devam’ yönünde bir görev tevdi ederse benim de yok deme gibi bir şansım yok. Bakın İstanbul’da belki örneği yoktur ama bu bizim için övünç kaynağıdır kendi içimizden belediye başkan yardımcılarımızda aday adaylık başvurularını yaptılar. Rabbimden her zaman duam ne verirse hakkımızda hayırlısı olması yönünde. Hepimiz için ilçemiz için hayırlı olanın olmasını temenni ediyorum.

Kentsel dönüşüm
Artık İstanbul Muradına erecek diyoruz. Murat Kurum önderliğinde sadece Çekmeköy’ü değil inşallah bütün İstanbul’u bekleyen bir kentsel dönüşüm süreci başlayacak. Biz kendi kendine dönüşebilen bir modelle yolumuza devam ettik. Genç bir ilçe olmamız hasebiyle dönüşüme ihtiyacı olan binalar müteahhitlerle anlaşarak yeni binalarını inşa ettiler, ediyorlar. İlçemizde 2002 yılı öncesi yapılmış 20 den fazla site var. Ekiplerimiz bu siteleri dolaşıp neler yapılabileceği konusunda istişareler yaptı. Yapılması gereken çalışmalar hakkında bu sitelerimizde binlerce insanımızı bilgilendirdik. Birçok vatandaşımız dönüşümden yana olsa da kendi aralarında anlaşmazlık olan yerlerde mevcut. İnşallah onlarda bu sürecin ciddiyetinin önemi kavrar ve kentsel dönüşüm için devletimizin de sağladığı imkanları kullanarak bir an önce sağlıklı ve huzurlu yuvalarına kavuşurlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM